Szépség, egészség: A szőlőmagolaj áldásai

Milyen problémákra ajánlható a szőlőmagolaj belsőleg vagy külsőleg?


A szőlőmagolaj extrémen magas antioxidáns, flavonoid és C-vitamin tartalma miatt az utóbbi években a legkurrensebb termékek közé emelkedett az egészségiparban. Tekintettel arra, hogy a hidegen sajtolt szőlőmagolaj tulajdonságai minden pozitív értéket megjelenítenek, nem csoda, hogy belsőleg alkalmazva (napi 1-2 evőkanállal) korunk szinte minden „sztárbajára” gyógyírt jelenthet. Ilyen betegségek a depresszió, az érelmeszesedés, az impotencia, az alvászavar, tumorok, bizonyos rákos megbetegedések stb., de nagy szerepet játszik az infarktus elleni védelemben is.  A bőrünkön bedörzsölve, masszírozva gyorsan beszívódik, ezért nagyon hasznos szerepet tölt be a száraz bőr kezelésében. A bőrszárazság tünetei (mint a viszketés) mellett a bőr rugalmasságának elvesztése,a  petyhüdtség, vagy a pigmentációs zavar (szeplők, foltok megjelenése) szintén kiválóan kezelhetőek szőlőmag olajjal. A fejbőrünket sem szabad elfelejteni, hiszen vitalizáló hatásának köszönhetően a hajhagymák aktivitása megnő, így a hajvesztés, kopaszság bizonyos formái is kezelhetőek szőlőmag olajjal.

 

Hogyan hat a bőrön, mi a hatásmechanizmusa?


A bőrünk öregedése a genetikai adottságok mellett a környezeti tényezők együtthatásának is függvénye. A környezeti tényezők között a legfontosabbak a hosszú évek alatt kumulálódó UV károsodás (napozás, szolárium) és a kozmetikumok gyakori használata (pl. mosakodó szerek, parfümök, kemikáliák,detergensek, kozmetikai „allergének” stb.). Összefoglalva: a modern kor embere mindent megtesz azért, hogy a bőre természetességét, külső-belső védelmét elveszítse. Ennek eredménye lesz a bőr struktúrájának fellazulása, elfajulása. A szőlőmagolaj a száraz, berepedezett, struktúraszegény bőrön gyorsan bejut a mélyebb bőrrétegekbe, és magas antioxidáns tartamának köszönhetően a bőrünk destrukcióját enyhíti.  Így rugalmasságot, feszességet ad a bőrnek, regenerálja a kollagén szövetet, egyszóval revitalizál.

Fontos kiemelni, hogy gyulladás gátló hatását kihasználva a szőlőmag olajat hétköznapi esetekben, pl. égés, napégés, bőrgyulladások, ill. fejbőr elváltozásainál (korpásodás, seborrhoea) is hatékonyan lehet alkalmazni.

 

Hogyan használjuk?


Belsőleg napi 1-2 kávéskanál teában vagy ételhez, salátához, joghurthoz adva javasolt. Külsőleg a szőlőmag olaj önmagában vagy arcápolókba keverve, közvetlenül a bőrbe masszírozva a leghatékonyabb. Fontos a rendszeresség! Már pár kezelés után érezhető a hatása: a bőr lágyabbá válik, kisimulnak a felszínes ráncok, a viszketés megszűnik. Hajvesztés, kopaszság vagy fejbőr pikkelyes hámlása esetén naponta kell a fejbőrbe dörzsölni az olajat. Ha ki szeretnénk mosni, akkor este használjuk, akár pakolásként és másnap reggel mossuk ki.

 

Elegendő a külső kezelés?


Számos élettani hatása miatt a belső kezelés kiegészítheti a külső alkalmazást. Mivel ez nem gyógyszer, túladagolásának veszélyei csekélyek, hatékonysága, hatóanyag koncentrációja viszont mindenképp akár betegségek megelőzésében is javallt. Nagyon fontos, hogy bizonyos bőrgyógyászati kezelések (atopia, belső ekcéma, dermatitiszek, pikkelysömör) kiegészítő, ill. ahogy mi fogalmazunk, fenntartó kezelésére is kiváló választás, használatával a betegek gyógyszer-terhelését is tudjuk csökkenteni.


 

Forrás: Bock Borászat Kft. szellemi tulajdona

Tartalomhoz tartozó címkék: Egészségtippek