Alapvetően jellemző ránk, hogy ha egészségünkről van szó, akkor utókezelésekben gondolkodunk. Vagyis akkor reagálunk, amikor szervezetünk jelez, hogy probléma van. Szerencsére azonban egyre inkább teret hódít Magyarországon is a megelőző (preventív) egészség fenntartás, és ez különösen igaz webáruházunk vásárlóira.
Az jó egészség megőrzésével nem csak plusz éveket nyerhetünk magunknak, hanem anyagilag is kifizetődőbb, ha előre gondolkodunk: kevesebbet hiányzunk munkahelyünkről, megspóroljuk a gyógyszerek és a kiegészítő kezelések költségeit, nem beszélve a mellékhatások (gondoljunk csak az antibiotikumokra) vagy egyes betegségek szövődményeinek extra kiadásairól.
Ha pedig már tudjuk, hogy baj van, akkor viszont azonnal szeretnénk érezni a kívánt eredményt, még ha egy olyan összetett dologról van is szó, mint a magas koleszterinszint.
Azért választottuk ezt a témát, mert egyrészt népbetegség Magyarországon, másrészt pedig az Eskimo-3 halolaj alkalmazási területei közül is kiemelkedik, sokan keresik erre a problémára a készítményünket.
Az Eskimo-3 halolaj tisztaságának, magas EPA-DHA arányának és vadhalászaból származó nyersanyagának köszönhetően hatékonyan tud segíteni a legtöbb esetben, már 3 hónap szedést követően!
Sokszor találkozunk azzal, hogy vásárlóink már egy hét után várják a kívánt hatást egy olyan problémára, aminek kialakulásához évek, évtizedek életmódbeli sajátosságainak összetorlódása okozott. Ha így nézzük, a 3 hónap már annyira nem is sok!
Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy mennyi minden befolyásolja a koleszterinszint összetételét és magasságát negatív irányba.
Sertéshús fogyasztásban Európa élmezőnyébe tartozunk, sőt 3x annyit fogyasztunk mint a japánok, a világátlaghoz képest pedig közel a dupláját.
Ezzel párhuzamosan a jóval egészségesebb csirke/pulykahúst tekintve fele annyi a fogyasztás, mint a tengerentúlon vagy az ausztráloknál.
A halról már sokat beszéltünk, az EU-ban utolsó helyen vagyunk, és világszinten is az utolsó negyedben foglalunk helyet. A világátlag 14-15-kg/fő/év, nálunk egy ember átlagosan alig 5 kilogramm halat eszik egy évben. A mediterrán országok, skandinávok és Japán 30 kg felett vannak évente.
Az alkohol a másik tényező, amely a koleszterinszintre nincs jó hatással. A triglicerid szintet növeli, így az érelmeszesedést és a magas vérnyomást is rossz irányba befolyásolja. A magyar átlag kétszerese a világátlagnak, évente 15 liter felett vagyunk.
A transzzsírok a fejlett társadalmak egyik komoly problémája. Nem csak a nassolnivaló chipsek, rágcsálnivalók tartoznak ide, hanem pékáruk, lisztes sütemények. Az Egészségügyi világszervezet napi ajánlása 1% (kb. egy szelet kenyér), ezzel szemben a mi étkezésünk közel 18%-ban tartalmazza ezt naponta. Ezek mind a koleszterin LDL szintjének gyors emelkedéséért felelnek.
Az állati eredetű telített zsírsavakról már érintőlegesen beszéltünk, sajnos ezek fogyasztása is igazi hungarikum. A kolbászfélék, tejszín, sajtok mind egészségesek, alacsony mennyiségben, naponta 3% (kb. 3-4 szelet kolbász egy kevés sajttal) körül. Nálunk ez 8% magasságában mozog most.
Ha akartuk sem tudtunk volna elgondolkodtatóbb adatokat összegyűjteni. Reméljük sikerült rávilágítani, hogy egy 3-6 hónapos omega-3 kúrának mennyi összetevővel és milyen komoly utánpótlással kell felvennie a harcot szervezetünkben ahhoz, hogy normál mederbe terelje az LDL koleszterin mértékét!
Az Eskimo-3 már számtalan helyzetben bizonyított az elmúlt másfél évtizedben, érdemes előtte-utána vérvétellel követni az eredményeket, főleg az LDL szint és a triglicerid változását!